Zpracování a zdravotní prospěch

Popis zpracování

 

Peří je zpracováváno moderní technologií pomocí procesu, který zaručuje nejlepší užitkové, fyzikálně – chemické, mikrobiologické a hygienické vlastnosti. Tyto vlastnosti jsou pečlivě sledovány laboratoří na peří. Třídí se ve čtyřkomorové třídičce od základu (5%) až po nejvyšší kvalitu (93%) prachu. Pere se s použitím velmi kvalitních pracích a dezinfekčních prostředků. Suší při teplotách až 120°C, kdy dochází k likvidaci veškerých roztočů a mikroorganismů, vychlazuje a je připraveno na expedici k odběrateli.

 

Zpracované peří dodáváme maloodběratelům i velkoodběratelům ( i na dobírku ), prostřednictvím České pošty nebo dalších kurýrních služeb.

 

 

Zdravotní prospěch

 

Peří je přírodní materiál, který se přizpůsobí lidskému tělu, má i výborné tepelné vlastnosti. Mezi další přednosti patří určitě lehkost a pružnost. Plnivost peří způsobuje, že stlačené a namáhané peří po uvolnění tlaku, opět získá svůj objem a tvar. V neposlední řadě je peří schopno přirozeně odvádět vlhkost z polštářů a přikrývek. Po vyprání a usušení při teplotách až 120°C dochází k jeho sterilizaci a tedy i zdravotní nezávadnosti.