Jakost a kvalita

Kromě klasických rozměrů jako jsou u přikrývek, jsme schopni Vám ušít a následně naplnit jakýkoliv rozměr. Každá přikrývka i každý polštář je obšitý paspulí (lemovkou), která zpevňuje kraj výrobku a zabraňuje prolézání peří.

 

Péřové výrobky jsou ušity ze sypkoviny, která je speciálně upravená právě na péřovou náplň. Sypkovina, se kterou pracujeme je ze 100% bavlny.

 

Pro čištění používáme dva druhy sypkoviny, a to SULPU, ta je nepatrně hrubší a ANDREPU, která je jemnější. Ale pro naše nové výrobky na e-shopu používáme buď Andrepu a pro luxusnější výrobky, to je s plněním od 50% prachového peří a více v bílé a smetanové barvě máme sypkovinu Romanu a Fortunu, které mají úpravu supersoft.

 

Kazetová přikrývka má tzv. teplé švy, které lépe zadržují teplo, proto jsou tyto přikrývky hřejivější. Používá se spíše na prachovější peří. Jak vidíte na obrázku mezi vrchní a spodní látkou jsou všity přepážky, to je tzv. teplý šev a jednotlivé čtverce tvoří kazety, proto tedy kazetová přikrývka. Výhoda oproti natvrdo prošívané přikrývce je především v úniku tepla.

 

Natvrdo prošívané přikrývky mají tzv. studené švy, přes které uniká teplo, čím více je taková přikrývka prošitá, tím více je úniku tepla z těchto prošitých míst.