Jakost a kvalita

Kromě klasických rozměrů jako jsou u přikrývek, jsme schopni Vám ušít a následně naplnit jakýkoliv rozměr. Každá přikrývka i každý polštář je obšitý paspulí (lemovkou), která zpevňuje kraj výrobku a zabraňuje prolézání peří.

 

Péřové výrobky jsou ušity ze sypkoviny, která je speciálně upravená právě na péřovou náplň. Sypkovina, se kterou pracujeme je ze 100% bavlny.

 

Pro čištění používáme dva druhy sypkoviny, a to SULPU, ta je nepatrně hrubší a ANDREPU, která je jemnější. Ale pro naše nové výrobky na e-shopu používáme buď Andrepu a pro luxusnější výrobky, to je s plněním od 50% prachového peří a více v bílé a smetanové barvě máme sypkovinu Romanu a Fortunu, které mají úpravu supersoft.

 

Kazetová přikrývka má tzv. teplé švy, které lépe zadržují teplo, proto jsou tyto přikrývky hřejivější. Používá se spíše na prachovější peří. Mezi vrchní a spodní látkou jsou všity přepážky, to je tzv. teplý šev a jednotlivé čtverce tvoří kazety, proto tedy kazetová přikrývka. Výhoda oproti natvrdo prošívané přikrývce je především v úniku tepla.

 

Natvrdo prošívané přikrývky mají tzv. studené švy, přes které uniká teplo, čím více je taková přikrývka prošitá, tím více je úniku tepla z těchto prošitých míst.