Zpracování peří

Peří je zpracováváno moderní technologií pomocí procesu, který zaručuje nejlepší užitkové, fyzikálně – chemické, mikrobiologické a hygienické vlastnosti.

Tyto vlastnosti jsou pečlivě sledovány laboratoří na peří.

Třídí se ve čtyřkomorové třídičce od základu (5%) až po nejvyšší kvalitu (93%) prachu. Pere se s použitím velmi kvalitních pracích a dezinfekčních prostředků. Suší při teplotách 120°C, kdy dochází k likvidaci veškerých roztočů a mikroorganismů, vychlazuje a je připraveno na expedici k odběrateli.

Zpracované peří dodáváme maloodběratelům i velkoodběratelům ( i na dobírku ), prostřednictvím České pošty nebo dalších kurýrních služeb.

Čistírna peří

  1. Lůžkoviny k čištění můžete přivézt k nám na provozovnu v Solenicích, kde je prohlédnou proškolení zaměstnanci, kteří Vám hned řeknou cenu a termín dokončení. Pokud budete se vším souhlasit, vyberete si barvu sypkoviny a domluvíme se na druhu přikrývky (kazetovou, natvrdo prošívanou či klasickou peřinu) a gramáži plnění.
  2. Lůžkoviny, spolu s kontaktem na Vás, pošlete na naší provozovnu. Zde je opět prohlédnou zkušení zaměstnanci, kteří Vám zavolají na Váš telefon cenu a termín dokončení, po Vašem souhlasu si vyberete barvu, druh přikrývky (kazetovou, natvrdo prošívanou či klasickou peřinu) a doporučíme Vám gramáž plnění.

Peří, které nebude schopno dalšího čištění, bude po dohodě vráceno zákazníkovi. Pokud Vaše peří na čištění nebude stačit na Vaši zakázku, po dohodě můžeme zakázku doplnit novým peřím

Ať se jedná o polštáře či přikrývky, postup je stejný. Po rozpárání se peří vysype do pračky. Do vodní lázně se přidají prací a dezinfekční prostředky a začíná proces praní. Po dostatečně dlouhé době se peří min. 5x vymáchá a odstředí. Předposlední fáze je sušení. Dle norem se peří suší při 121°C, kdy dochází k likvidaci veškerých roztočů a mikroorganismů, proto je tento způsob čištění opravdu jediný účinný. Ve vychlazovací komoře se peří zchladí na okolní teplotu a odpráší. Poslední fáze je dodání na šicí dílnu, kde je dle objednávky plněno do nových sypků.

Kazetová přikrývka má tzv. teplé švy, které lépe zadržují teplo, proto jsou tyto přikrývky hřejivější. Používá se spíše na prachovější peří. Jak vidíte na obrázku mezi vrchní a spodní látkou jsou všity přepážky, to je tzv. teplý šev a jednotlivé čtverce tvoří kazety, proto tedy kazetová přikrývka. Výhoda oproti natvrdo prošívané přikrývce je především v úniku tepla.

Natvrdo prošívané přikrývky mají tzv. studené švy, přes které uniká teplo, čím více je taková přikrývka prošitá, tím více je úniku tepla z těchto prošitých míst.

Kromě klasických rozměrů jako jsou u přikrývek 140×200, 140x220cm a 200x240cm a u polštářů 70x90cm, 40x40cm, 60x80cm a 40x60cm jsme schopni Vám vyčistit a následně ušít jakýkoliv rozměr. Každá přikrývka i každý polštář je obšitý paspulí (lemovkou), která zpevňuje kraj výrobku a zabraňuje prolézání peří.

Sypkovina je látka, ze které jsou péřové výrobky ušity. Je speciálně upravená právě na péřovou náplň. Sypkovina, se kterou pracujeme je ze 100% bavlny, naše sypkovina má ještě jednu úpravu navíc a to je tzv. STŘÍBROAKTIV. Tato úprava zabraňuje roztočům dostat se do polštářů a přikrývek.

Pro čištění používáme dva druhy sypkoviny, a to SULPU, ta je nepatrně hrubší a ANDREPU, která je jemnější. Ale pro naše nové výrobky na e-shopu používáme buď Andrepu a pro luxusnější výrobky, to je s plněním od 50% prachového peří a více v bílé a smetanové barvě máme sypkovinu TRON, která má úpravu supersoft, ta látku hodně zjemní.